En büyük şantiye Adıyaman İndere’de… 16 bin 433 konut yapımı sürüyor


ANKARA (İGFA) – Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Emlak Konut eliyle Adıyaman İndere’de 850 bloktan oluşan 16 bin 433 konut yaptıklarını lisana getirdi. İndere’de afet konutlarının yanı sıra toplumsal donatı alanlarını da inşa ettiklerini belirten Bakan Özhaseki, altyapı çalışmalarını da titizlikle sürdürdüklerini vurguladı.

Bakan Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde yaptıkları çalışmaları da değerlendirdiği yazılı açıklamasında; “Deprem bölgesini bir an önce ayağa kaldırabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Afet konutlarımızın ve köy konutlarımızın üretimine süratle devam ediyoruz. 4 bin 333 köyde yapacağımız 100 bin etraf dostu, Sıfır Atık uyumlu köy meskeninin yarısını çelikten yapacağız; bir kısmını tamamlayarak hak sahiplerimize teslim ettik.” tabirlerine yer verdi.

Depremden en çok etkilenen kentlerde, kent meydanlarını da inşa ettiklerini vurgulayan Bakan Özhaseki; şehirlerin ticari hayatını canlandıracak çarşıların imaline da orta vermeden devam ettiklerini; kentleri tarihî ve kültürel dokularını koruyarak; mahalle kültürünü yansıtan, yöresel ve yatay mimariye uygun, sağlam ve inançlı konutlar yaparak ayağa kaldıracaklarını belirtti. Bakan Özhaseki yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük şantiyesinde 9 bin çalışanın çalıştığını belirterek “Deprem bölgesinde 110 bin kişilik emekçi ordumuzla çalışıyoruz. En büyük şantiyemiz olan İndere’de de 9 bin personel kardeşimizle yaz kış demeden uğraşla çalışıyoruz.” dedi.

İNDERE’DE 2 BİN KONUT TAMAMLANDI, TESLİME HAZIR

Bakan Mehmet Özhaseki; Türkiye’nin en büyük şantiyesine ait yaptığı yazılı açıklamada tamamlanan konutlara dair de bilgi paylaştı. Adıyaman İndere’de 2 bin konutun tamamlandığını, teslime hazır hâlde olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki; “İndere’de 2 bin afet konutumuzun imalini tamamladık, teslimlerine başlayacağız. İnşallah zelzele bölgesinin tamamında meskenlerimizi en kısa müddette tamamlayarak depremzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir