Katil kocadan skandal savunma! Kaza oldu…

Fatihte’te eşi Fatma Narman’ı (21) öldürdüğü savıyla, ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle yargılanan Yalçın Narman, olayın kaza olduğunu ileri sürdü. Yalçın Narman ile gönül bağı olduğu tez edilen Ayşe G., şahit olarak alınan sözünde, Yalçın Narman’a gönderdiği “Aşkım” iletisiyle ilgili, “Arkadaşlarıma da aşkım diye hitap edebiliyorum, ona da söylemiş olabilirim” dedi.

Fatih Zeyrek Mahallesi’nde 24 Nisan 2022 tarihinde, meskeninde sırtüstü çıplak halde bulunan Fatma Narman’ın, silahla vurularak öldürüldüğü tespit edilmişti. Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, Fatma Narman’ın kocası Yalçın Narman’ın kendisine ilişkin dükkanda çalışan Ayşe G. mesajlaşmalarından, ortalarında gönül bağı olduğu, bu nedenle evliliğine son vermek istediği değerlendirmesi yapıldı. İddianamede, olay yerinde dört mermi çekirdeği bulunmasına karşın, Fatma Narman’ın bedeninde iki adet ateşli silah yarası olduğu, yaralanmaların da bitişik ateş aralığında olmaması nedeniyle bir diğeri tarafından, taammüden öldürüldüğü belirtildi. Olay yerinde Yalçın Narman ile eşi Fatma Narman dışında kimsenin olmadığı bildirilen iddianamede, sanığın konuttaki çocuklarını aşağıya indirerek araç içerisine bıraktıktan sonra, tekrar konuta çıktığı aktarıldı. Yalçın Narman’ın olay sonrası 112 ihbar sınırını aradığı, Bahattin Narman’ın çocukları araç içine alıp bekleyerek ağabeyinin eşini öldürmesine yardım ettiği bildirildi. Yalçın Narman’ın “Eşi taammüden öldürme” hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına, Bahattin Narman’ın ise “Kasten öldürmeye yardım etme” kabahatinden 10 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması talep edildi. Birinci duruşmada söz veren Fatma Narman’ın annesi Şekra Genç, “O gün kızım beni aradı, “Kocam benim üzerime kuma getiriyor, yine evleniyor” dedi. Ben de kuma getirsin kızım, yuvanı bozma dedim. 6 aylık çocuğu varken kızımı öldürdü” halinde söz verdi.

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya, tutuklu sanık Yalçın Narman ile kardeşi olan tutuksuz sanık Bahattin Narman ile Fatma Narman’ın ailesi katıldı.

“OLAY KAZADIR”

Önceki celse susma hakkını kullanan sanık Yalçın Narman, savunma yaptı. Eşinin ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyen Yalçın Narman, “Olay büsbütün kazadır. Çok memnunduk. Eşimin ailesiyle daha evvel ufak tefek tartışmalarımız olsa da kavgamız falan olmadı. Onu öldürmemi gerektirecek rastgele bir sebep yoktu. Olayın şokuyla hiçbir şey anlatamadım. Olay günü saat 11.30 sıralarında kardeşim Bahattin ile birlikte meskenden ayrıldık. Birtakım işlerimiz vardı, daha sonra eşimin beni iki defa aradığını fark ettim. İftara gidecektik, arayıp, “Sizi almaya geliyorum” dedim. Konutta hazırlandığını ve beni beklediğini düşünüyordum, Üst gelmemi istedi. Arabayı çalışır vaziyette bırakarak üst çıktım. Elimdeki market poşetleriyle içeri geçtim, sonra da üzerimi değiştirmek için yatak odasına gittim. Eşimi ve bir sürü eşyayı görünce neden bu kadar çok eşya aldığını sordum. O da bana, “Sana mı soracağım” dedi. Birinci kez onu bu kadar hudutlu görmüştüm. O sırada benim daima konutta bulundurduğum silahı, çekmeceyi açarak buldu. Bana “Ya seni ya kendimi öldüreceğim” dedi. Bunu söylerken silah patladı. Çocuklar da salonda çığlık attı. Sakinleştirmeye çalıştım. Silahı elinden almaya çalışırken, bu kere ikinci defa ateş aldı, bacağına isabet etti. Boğuşma devam ederken namludan tuttum, silah yeniden ateş aldı. Eşim yere yığıldı, çabucak ambulansı aradım” diye konuştu.

TIRNAKLARINDA YENGESİNİN DNA’SI BULUNDU

Adli Tıp Kurumu raporunda sanık Bahattin Narman’ın tırnaklarında Fatma Narman’a ilişkin DNA bulunduğu tutanağa geçti. Sanık Bahattin Narman, “Polisle üst çıkarken Fatma yengeme dokunmuş olabilirim” dedi.

İLİŞKİSİ OLDUĞU TEZ EDİLEN BAYAN DİNLENDİ

Yalçın Narman ile gönül ilgisi olduğu argüman edilen Ayşe G. de duruşmada şahit olarak dinlendi. Ayşe G. sözünde, “Yalçın’la ortamızda münasebet olmadı. Fatma bana bildiri atarak, hakaret ediyordu. Eşiyle çalışmamı istemiyordu. Bu durumu Yalçın’a söyledim” dedi. Mahkeme başkanı tanık Ayşe G.’e, Yalçın Narman’a gönderdiği “Fatma’nın inadına seninle konuşacağım” ve gece saatlerindeki “Aşkım uyudun mu?” biçimindeki iletilerini okudu. Ayşe G., “Arkadaşlarıma da “Aşkım” diye hitap edebiliyorum, ona da söylemiş olabilirim. Olağanda de söyleyebiliyoruz, tam hatırlamıyorum” dedi. Sanık Yalçın Narman ise Ayşe G.’yi iş yerinden tanıdığını, ortalarında bir alaka olmadığını lakin Fatma Narman’ın çok derecede kıskanç bir insan olduğunu öne sürdü.

“ÖLENE KADAR MAHPUSTA KALSIN”

Fatma Narman’ın ailesi, sanık Yalçın Narman’ın ölene kadar mahpusta kalmasını ve en ağır formda cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Avukatları ise tutuksuz sanık Bahattin Narman’ın kanıtları kararttığını ve tutuklu olarak yargılanmasını talep etti.

POLİSLER TANIKLIK YAPACAK

Mahkeme heyeti, sanık Yalçın Narman’ın tutukluluk halinin devamına ve sanık Bahattin Narman’ın ise isimli denetim önleminin devamına karar verdi. Heyet, olay yerinde bulunan polislerin sonraki celse şahit olarak dinlenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir