‘Kedi’ tartışmasında arkadaşını katletmişti: 18 yıla kadar hapsi istendi

Liman Mahallesi Akdeniz Bulvarı Konyaaltı Kıyısı’nda 7 Şubat’ta, kendi arkadaş kümeleri ile alkol alan Orhan Tayoğlu ile Erhan Yazıcı, bir müddet sonra karşılaştı. Tayoğlu, teze nazaran, bu sırada yanlarından geçen kediye ‘Gel pisi pisi, gel oğlum’ dedi.

Bunun üzerine Yazıcı’nın “Bana mı dedin?” sorusuna Tayoğlu, “Hayır sana demedim kardeşim” dedi. Çıkan tartışma, kısa müddette büyüyüp hengameye dönüştü; öbür bireylerin ortaya girmesiyle de son buldu.

POMPALI TÜFEKLE KATLETTİ

Taraflar ayrıldıktan yarım saat sonra Erhan Yazıcı, elinde bıçakla geri döndü. Yazıcı, kendisini savunmak isteyen Orhan Tayoğlu’nu elinden bıçakladı. Arabasındaki pompalı tüfeği alan Tayoğlu da Yazıcı’ya ateş etti. Hastaneye kaldırılan Erhan Yazıcı, 13 gün sonra hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Orhan Tayoğlu ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle yargılanan Orhan Tayoğlu, SEGBİS ile katıldı. Şikayetçiler ve taraf avukatları, duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada temel hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın haksız tahrik kararları uygulanıp, 18 yıla kadar mahpusla cezalandırılmasını istedi.

Şikayetçi avukatı Fırat Kılıç da sanık Orhan Tayoğlu’nun ceza indiriminden yararlanmak için olayı her kademede farklı anlattığını savundu. Kılıç, dedi.

‘PARMAĞIM KOPUK HALDE PANSUMAN YAPTIM’

Sanık Orhan Tayoğlu ise maktulü öldürme yahut yaralama kastı olmadığını tez etti. Mütalaaya karşı savunmasını yapan Tayoğlu, “İsteyerek bir şey yapmadım. Yaralandığımı görünce parmağım kopuk olduğu halde maktule pansuman yapmaya çalıştım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir