Sedat Peker’in, Cenk Çelik’e saldırı yapılacağı konusunda valiliği uyardığı ortaya çıktı

Sosyal medyada, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in aleyhine yayınladığı görüntülerle bilinen Cenk Çelik, uğradığı silahlı akında geçen hafta ağır yaralanmıştı.

Peker’in iki sene evvel avukatı aracılığıyla İstanbul Valiliği’ni Cenk Çelik’e yönelik bir atak teşebbüsü olacağı konusunda uyardığı ve bu hususta tedbirlerin alınması gerektiğini belirttiği ortaya çıktı.

Valiliğe gönderilen 13 Mayıs 2020 tarihli Peker’in avukatının imzasının bulunduğu dilekçede “… ve Cenk Çelik isimli bireyler bir yandan da Savcılıklar nezdinde kendilerine karşı müvekkil tarafından taarruzlarda bulunulduğu, bu atakların devam edeceği tarafında dilekçeler vermektedirler” tabirleri yer aldı. 

Dilekçenin devamında “Bu yolla, müvekkil hakkında kurmak istedikleri kumpas muvaffakiyetle ulaşacak, müvekkil kabahatle ilişkilendirilecek ve hakkında FETÖ artığı muhakkak çevrelerce operasyonlar başlatılabilecektir. Müvekkil, kendisinin kimseye ziyan verme imkanı olmaması yanında, kumpasa mahal vermemek için bu bireylerin can güvenliklerini sağlama biçiminde bir efor içinde de olmak durumunda kalmaktadır” denildi.  

Dilekçe “Bu prestijle, aslında kelam konusu örgütsel faaliyet kapsamındaki dezenformasyon faaliyetleri gerek Ankara, gerekse İstanbul Cumhuriyet Savcılığı nezdinde haklarında soruşturmalara koru edilen şahısların can güvenliklerinin bilhassa sağlanmasını, vazife etrafınızda olmayan şahıslar açısından ise birebir önlem konusunda ikamet Savcılıkları ve Emniyet ünitelerinin ikaz edilmesini hürmetlerimizle diler ve isteriz” sözleriyle noktalandı. 

Peker’in, Cenk Çelik’e yönelik bir taarruzda kendisinin sorumlu tutulmasını istemediği için can güvenliğinin sağlanması için dilekçe verdiği ortaya çıktı.

Sedat Peker belgesi bu akşam saat 21.00’de Tuncay Mollaveisoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Anında Manşet’ programında Tele 1’de tartışılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir